Jak jsem to viděl já (Mirek)

10.09.2017

V návrhu jsme počítali s variantou zvýšené sprchové vaničky. Připravovali jsme se na tuto “horší” variantu, protože jsme předpokládali, že nás konstrukce podlahy nepustí tak nízko, aby bylo možné docílit v koupelně jedné ideální roviny. O to příjemnější zjištění bylo, když se při bourání odhalilo, že to fakt půjde. Je to jeden z detailů, na který jsme tady opravdu pyšní

 

bouráme původní koupelnu
Nejrychlejší etapa přeměny z původní koupelny na novou. Ještě před demolicí zajistíme a obložíme deskami domovní výtah, aby nedošlo náhodou i k jeho poškození. Bourání jde vždycky rychle, z čehož jsou nadšeni hlavně sousedi. Není divu, o zbíječku nad hlavnou nikdo nestojí. Pak už jen přemístit vybouraný materiál do přistaveného kontejneru před domem. Všechnu suť vyvážíme z bytu v uzavřeném přepravníku (původně popelnici - zlepšovák našeho stavbyvedoucího).

 

začínáme stavět koupelnu novou
Zednické, vodoinstalatérské a elektrikářské práce.
Zedníkům jde práce od ruky a nové stěny stojí raz dva. Obvodové zdi nové koupelny tak máme druhý den po vybourání. Nastupují instalatéři. Vyřezáváme staré rozvody a roztahujeme nové. Přesunujeme vodoměry o kus dál - z budoucí sprchy do skříňky nad umyvadlem. Při pokládání odpadů propadáme nadšení. Sprchový kanálek totiž půjde zapustit pod úroveň stávající podlahy. Instalatéry střídá opět hrubá síla a vybouráváme podlahu sprchového koutu.

Minimalistická záležitost typu “chceme sprchový kanálek v rovině s podlahou koupelny” je při většině rekonstrukcí nepředvídatelná. Musíme být připraveni na oba scénáře. Nepůjde to - vaničku vydláždíme do nutné výšky nebo odlijeme na míru. Půjde to - výhra. (porovnání viz. facebook album “S větrem v plachtách” - vizualizace návrhu versus skutečnost).

A tak istalujeme sprchový kanálek, usazujeme a obezdíváme vanu, rozvádíme novou elektriku a začínáme obkládat.
 

obkládání
V podání našich obkladačů jde doslova o hodinářskou práci. Navíc, velkou část obkladů jsme nechali upravit na požadovaný rozměr vodním paprskem včetně přípravy kamenických rohů (tj. seříznutí hran na 45°). To se taky promítlo do celkového času (týdenní zdržení) i rozpočtu rekonstrukce. Zlaté ruce našich řemeslníků jsou taky důvodem proč nevyhráváme soutěž stavebních nabídek nejnižší cenou. My sbíráme vavříny až s předáním perfektního díla ve smluveném termínu.
 

kompletace
Zavěšujeme zařizováky (umyvadlo, toaleta, bidet), zapojujeme radiátor, baterie a příslušenství. Čas na pokládku dřevěné podlahy, specifikum této koupelny. Ještě přesné doměření spodní řady obkladů k dřevěné podlaze a znova na vodní paprsek. Po dolepení poslední (vlastně první) řady obkladů už zbývá jen instalace truhlářských výrobků (skříňka pod umyvadlo, zrcadlová skříňka s poličkami nad něj). Jako poslední, po několika týdnech od předání funkční koupelny, instalujeme sprchový kout. Ten se zaměřuje až po obložení koupelny, a proto taky jeho dodání a montáž proběhly už v obývané koupelně.
 

délka rekonstrukce
Od prvního výkopu až po po předání koupelny trvala akce přesně pět týdnů, včetně výměny podlah v chodbě a dalších třech pokojích. Později se instaloval už jen sprchový kout a dolaďovala se truhlařina. Původní povrchová úprava dýhy totiž neměla tu správnou odolnost a zůstávaly na ní mapy od stékající vody. Tyhle práce už ale užívání koupelny nelimitovaly.

Po pár měsících od dokončení už si tak nějak všechno sedlo a začínáme rozpracovávat další fázi bytové rekonstrukce. A zase se bude kopat..
 

a co vy?
Jestli taky toužíte po nové koupelně a chcete jít na jistotu, přijďte si s námi o tom popovídat. Zavolejte (tel.602 451 895). Napište (mirek@styleit2.com). Objednejte se k nám na kafe. Jak je libo.

Sdílet na Facebook
Sdílet na Twitter
Please reload

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Please reload

ARCHIV

Please reload

FAKTURAČNÍ ADRESA

KANCELÁŘ

MIROSLAV RICHTER
Točník 90
267 51  Zdice
IČ: 62723545
DIČ: CZ7211233040

BUDOVA A. 2.patro

Vídeňská 573

252 42  Vestec

po telefonické dohodě

NAPIŠTE NÁM

© 2020 RICHTER-INTERIERY

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon